Twilight Obsession
Twilight Obsession
Twilight Obsession
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Forum dedicat adevaratilor fani Twilight Saga!Traieste obsesia!
 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Gazda

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
dulcejulia
TwiAdmin
TwiAdmin
dulcejulia


Mesaje : 425
Data de inscriere : 30/05/2010

Gazda Empty
MesajSubiect: Gazda   Gazda EmptyJoi Iun 03, 2010 4:12 pm

Melanie Stryder refuză să stingă. Lumea noastră a fost invadată de un duşman invizibil. Oamenii devin gazde pentru aceşti invadatori, minţile le sunt luate, în timp ce corpurile lor rămân intacte şi îşi continuă vieţile, aparent neschimbate. O mare parte din omenire a cedat.
Când Melanie, unul dintre puţinii oameni „sălbatici” în viaţă, este capturată, are convingerea că i-a sosit sfârşitul. Wanderer, „sufletul” invadator care a intrat în corpul lui Melanie, a fost avertizată despre provocările cauzate de trăirea în corpul unui om: emoţiile covârşitoare, multitudinea de simţuri, memoriile muly prea clare. Dar mai era ceva dificil, ceva la care Wanderer nu se aştepta: vechiul chiriaş al corpului ei refuza să renunţe la posesiile minţii ei.
Wanderer îi pune la încercare gândurile lui Melanie, sperând să descopere locurile pe unde se ascund restul de oameni rezistenţi. În schimb, Melanie îi umple mintea lui Wanderer cu viziuni despre omul pe care îl iubeşte – Jared, un om care încă îşi duce traiul în clandestinitate. Incapabilă să se despartă de dorinţele corpului lui Melanie, Wanderer începe să tânjească după un om a cărui demascare făcea parte dintre însărcinările ei. Când forţele exterioare le transformă pe Wanderer şi pe Melanie în aliate, ele se pregătesc să plece în căutarea omului pe care ambele îl iubesc, căutare care se dovedeşte a fi periculoasă şi nesigură.
Una dintre cele mai de succes scriitoare din ziua de azi, Stephenie Meyer, autoarea faimoasei serii „Amurg” ne oferă un roman de neuitat despre perseverenţa iubirii şi despre ce înseamnă să fii om.

Titlul original: The Host
Sus In jos
https://twilight-obsession.twilight-mania.com
Gya Cullen
Human
Human
Gya Cullen


Mesaje : 18
Data de inscriere : 31/05/2010
Varsta : 31
Localizare : Cullen clan

Gazda Empty
MesajSubiect: Re: Gazda   Gazda EmptyVin Iun 04, 2010 2:37 pm

am cartea de cateva luni, dar nici aqm nu am reusit sa o citesc..in vacanta sigur o citesc Very Happy
Sus In jos
anuska21
Volturi guard
Volturi  guard
anuska21


Mesaje : 324
Data de inscriere : 30/05/2010
Varsta : 147
Localizare : Bucuresti

Gazda Empty
MesajSubiect: Re: Gazda   Gazda EmptyVin Iun 04, 2010 9:22 pm

Cartea o am in format electronic dar pentru ca se apropie perioada examenelor trebbuie sa aman putin pana ziua cand voi incepe sa citesc cartea.Asteptarile mele sunt exact aceleasi pe care le-am avut si cand am citit saga-Twilight.
Sus In jos
dulcejulia
TwiAdmin
TwiAdmin
dulcejulia


Mesaje : 425
Data de inscriere : 30/05/2010

Gazda Empty
MesajSubiect: Re: Gazda   Gazda EmptyVin Iun 04, 2010 9:47 pm

eu am cartea de cand a aparut in romana am citit vreo 40 de pagini si nu am inteles absolut nimic.si sincer nu sunt nerabdatoare sa o citesc.
Sus In jos
https://twilight-obsession.twilight-mania.com
alexu-tza
Human
Human
alexu-tza


Mesaje : 5
Data de inscriere : 31/05/2010
Varsta : 31
Localizare : zona crepusculara :)

Gazda Empty
MesajSubiect: Re: Gazda   Gazda EmptyVin Iun 11, 2010 10:22 pm

Citat :
sincer nu sunt nerabdatoare sa o citesc.
am primit si eu cartea de ziua mea
primele 100 de pag sunt foarte plictisitoare, dar apoi devinde supercaptivanta
m-am indragostit de ian Mad

melanie este indragostia de jared si pt ca wanda(sufletul invadator) este in trupul ei si aceasta simte ceva pentru jared. dar in peisaj apara IAN care se indragosteste de wanda(wanda, nu melanie). si wnda incepe sa simta ceva pt ian dar nu poate pt ca trupul in care este pusa il iubeste pe jared. wanda este un spirit nobil si vrea sa fie distrusa pentru ca melanie sa traiasca fericita cu jared
Sus In jos
Continut sponsorizat





Gazda Empty
MesajSubiect: Re: Gazda   Gazda Empty

Sus In jos
 
Gazda
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Twilight Obsession :: The Author :: Gazda/The Host-
Mergi direct la: