Twilight Obsession
Twilight Obsession
Twilight Obsession
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Forum dedicat adevaratilor fani Twilight Saga!Traieste obsesia!
 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Recomanda o carte

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
dulcejulia
TwiAdmin
TwiAdmin
dulcejulia


Mesaje : 425
Data de inscriere : 30/05/2010

Recomanda o carte Empty
MesajSubiect: Recomanda o carte   Recomanda o carte EmptyJoi Iun 03, 2010 4:22 pm

Ce carte ne recomanzi ?
Sus In jos
https://twilight-obsession.twilight-mania.com
Gya Cullen
Human
Human
Gya Cullen


Mesaje : 18
Data de inscriere : 31/05/2010
Varsta : 31
Localizare : Cullen clan

Recomanda o carte Empty
MesajSubiect: Re: Recomanda o carte   Recomanda o carte EmptyVin Iun 04, 2010 2:35 pm

Thomas Hardy : Doi ochi albastri

Am citit-o aqm vreo 4, 5 ani...deci nu imi amintesc prea bine ce se intampla acolo, dar stiu k m-a impresionat ca am plans la sfarsit, are un final destul de trist Neutral

Am gasit un mic rezumat:

The book describes the love triangle between a young woman, Elfride Swancourt, and her two suitors from very different backgrounds. Stephen Smith is a socially inferior but ambitious young man who adores her and with whom she shares a country background. Henry Knight is the respectable, established, older man who represents London society
Sus In jos
dulcejulia
TwiAdmin
TwiAdmin
dulcejulia


Mesaje : 425
Data de inscriere : 30/05/2010

Recomanda o carte Empty
MesajSubiect: Re: Recomanda o carte   Recomanda o carte EmptySam Iun 05, 2010 8:04 pm

eu va recomand gossip girl.sunt 12 volume dintre care 9 aparute in romana.sunt foarte frumoase si total diferite de serial
Sus In jos
https://twilight-obsession.twilight-mania.com
Gya Cullen
Human
Human
Gya Cullen


Mesaje : 18
Data de inscriere : 31/05/2010
Varsta : 31
Localizare : Cullen clan

Recomanda o carte Empty
MesajSubiect: Re: Recomanda o carte   Recomanda o carte EmptySam Iun 05, 2010 8:07 pm

am vazut si eu gossip in librarii...dar sunt prea multe volume si costa o gramada de bani Smile) deocamdata ma multumesc cu serialul
Sus In jos
cris_angel
Human
Human
cris_angel


Mesaje : 6
Data de inscriere : 15/07/2010
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Recomanda o carte Empty
MesajSubiect: Re: Recomanda o carte   Recomanda o carte EmptyVin Iul 16, 2010 2:14 pm

Buna, eu va recomand Fascinatie de Melissa Marr aparuta la edutura Rao, titlul englezesc Wicked Lovely.Tocmai am terminat- o . Este cu adevarat o carte interesanta si merita sa o cititi.
Inca de la inceput facem cunostinta cu Aislinn, o fata aparent obisnuita, aparent pentru ca mai apoi aflam ca ea are un dar cel putin neobisnuit mostenit de la bunica ei, acela de a vedea zane.
Desi Aislinn nu isi doreste decat o viata normala, ca a oricarei adolescente, mersul la liceu, terminarea unei facultati si relatia cu Seth, lucrurile se complica prin aparitia lui Keenan, regele Verii care dupa 9 secole de asteptare in sfarsit isi gaseste regina, pe nimeni alta decat Aislinn, care nu este pregatita sa se desparta de Seth si de viata ei de muritoare pentru a i se alatura lui Keenan pentru totdeauna. flower [img][/img][url][/url]Recomanda o carte Fascinatie

Sus In jos
http://papusideportelan.blogspot.com/
just_mee
Human
Human
just_mee


Mesaje : 32
Data de inscriere : 18/07/2010
Varsta : 34

Recomanda o carte Empty
MesajSubiect: Re: Recomanda o carte   Recomanda o carte EmptyDum Iul 18, 2010 10:41 am

Quintessence a scris:
Recomanda o carte Iubesc-catherine-siguret-147876
Autor: Catherine Siguret
Categorii: Carti de dragoste, Beletristica si critica
Editura: Nemira [2010]
Preţul: 19,90 lei

Sumar:
Te iubesc este romanul dedicat iubirii virtuale. Astfel", Alice se trezeste iremediabil indragostita. Viata ei este bulversata de un scriitor celebru", care cu o singura privire a reusit sa ii acapareze intreaga atentie. Urmeaza numeroase e-mailuri din care ar trebui sa se infiripe o frumoasa iubire. Va reusi o fata simpla", de culoare sa ii spuna Te iubesc acestui barbat care are toate femeile Parisului la picioarele sale?

In ciuda oricaror evidente", Alice isi va sacrifica viata pe altarul iubirii", se va lansa cu toata fiinta in scrierea unui roman inchinat barbatului iubit", eroul ei", acest necunoscut adulat in lumea intreaga", fiind sigura ca intr-o zi o va iubi. Pur si simplu", este convinsa ca "acela care te iubeste intelege ceea ce scrii".



Catherine Siguet (n. 1971) este autoare si coautoare a numeroase lucrari cu subiecte multiple (psihologie", memorii", biografii). Catherine Siguet a studiat la Sorbona si detine in DEA in filozofie. A colaborat cu numeroase reviste de femei", printre care Elle", Questions de femmes", Maxi sau Esprit Femme si a fost multa vreme ghost writer pentru diverse staruri.

De asemenea", a colaborat cu celebrele posturi de televiziune TF1", France 2", M6 si are emisiuni regulate la cateva dintre radiourile franceze. Catherine Siguet a devenit celebra datorita romanelor: Te iubesc ", J'aimerais vous revoir sau Pas du tout je t'aime.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Recomanda o carte Empty
MesajSubiect: Re: Recomanda o carte   Recomanda o carte Empty

Sus In jos
 
Recomanda o carte
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Recomanda un film
» Ultima carte citita

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Twilight Obsession :: Creativitate & Diverse :: Carti-
Mergi direct la: